![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5213439
*
nr 521 3439
Spegel
Förgylld, höjd: 105
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2008
kl 17:48:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 23:36:17
1
200 kr
26/4 18:40:55
2
150 kr
27/4 16:01:01
3
300 kr
27/4 21:53:20
1
300 kr
28/4 12:56:09
4
Vinnande bud
28/4 13:16:12
3
500 kr
28/4 13:18:22
3
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 521 3439
Spegel
Förgylld, höjd: 105
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 23:36:17 | 1 | 200 kr |
26/4 18:40:55 | 2 | 150 kr |
27/4 16:01:01 | 3 | 300 kr |
27/4 21:53:20 | 1 | 300 kr |
28/4 12:56:09 | 4 | Vinnande bud |
28/4 13:16:12 | 3 | 500 kr |
28/4 13:18:22 | 3 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53